Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28 stycznia 2024

  1. Ze względu na wczorajsze spotkanie Rodziny Radia Maryja w naszej Katedrze przenieśliśmy demontaż dekoracji świątecznej w świątyni na poniedziałek 29 stycznia. Jutro po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy tych pracach.
  2. Od poniedziałku do czwartku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej
  5. W pierwszy piątek miesiąca (2 lutego) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w naszej Katedrze o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Eucharystii będzie obrzęd błogosławieństwa gromnic. Więcej o symbolice gromnic można dowiedzieć się z dzisiejszej gazetki parafialnej. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Od godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w diecezji rzeszowskiej z racji Dnia Życia Konsekrowanego. Z okazji tego dnia obejmujemy modlitwą nasze Siostry Felicjanki pracujące w Katedrze i Siostry Serafitki z terenu naszej parafii. Życzymy im Bożego błogosławieństwa i wszelkich darów w realizacji swojego powołania. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.
  6. W sobotę (3 lutego) wspominamy św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła. Na Mszy Świętej o godz. 7.00 pobłogosławimy jabłka (prosimy przynieść je ze sobą do świątyni) oraz świece, a także udzielimy specjalnego błogosławieństwa gardeł. O godz. 17.00 różaniec wynagradzający. W sobotę we wczesnych godzinach rannych wyrusza także z naszej parafii pielgrzymka do Fatimy.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 Msza Święta pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby z okazji diecezjalnych obchodów Dnia Życia Konsekrowanego.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Komisja Charytatywna rozprowadza pisemko Piękne Życie ze sprawozdaniem finansowym za ubiegły rok.
  9. Wszystkim rozpoczynającym ferie zimowe życzymy bezpiecznego i radosnego wypoczynku.
Powrót na górę strony