Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

09 stycznia 2022

 1. Od poniedziałku (10 stycznia) rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa Sebastiana Pelczara – głównego patrona diecezji rzeszowskiej. Nowennę odmawiać będziemy w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 6.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.00.
 2. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Koła Misyjnego.
 3. W czwartek (13 stycznia) zapraszamy na Różaniec fatimski o godz. 17.30, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.           
 4. Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 15.00 zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II w 16. dniu miesiąca. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium oraz poprzez formularz na stronie internetowej Katedry.
 6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W dzisiejszej gazetce parafialnej ciekawy artykuł o tym, kto może być chrzestnym.
 7. Po Mszy Świętej zapraszamy do dolnego kościoła na nawiedzenie Bożonarodzeniowej żywej szopki.
 8. W ramach wizyty duszpasterskiej w czasie pandemii zapraszamy naszych parafian do katedralnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 19.00, sprawowaną w intencji Waszych rodzin i połączoną z zawierzeniem ich Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie pokropimy nasz dom. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy:
  10 stycznia (poniedziałek) 2022 r. godz. 19.00
  mieszkańcy ulic: bpa Pelczara i ks. Popiełuszki
  11 stycznia (wtorek) 2022 r. godz. 19.00
  mieszkańcy ulic: Jaśminowa, Tulipanowa, Szarotkowa, Krokusowa, Malwowa, Rumiankowa, Sasanki, Magnolii, Piwonii, Sikorskiego
  12 stycznia (środa) 2022 r. godz. 19.00
  mieszkańcy ulic: Armii Krajowej, Bławatkowa, Gumińskich, Kaktusowa, Lawendowa, Łukasiewicza, Nagietkowa, Zawilcowa, Zimowit.
  Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej.
Powrót na górę strony