Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28 kwietnia 2019

  1. Dzisiaj przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia. Jest to równocześnie święto patronalne Caritas. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci w darach ofiarnych złożą skarbonki Caritas z Wielkiego Postu jako dar miłosierdzia. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Caritas Diecezjalną. O godz. 15.00 będzie Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla członków Komisji Charytatywnej, a po Mszy Świętej spotkanie popielgrzymkowe pielgrzymów, którzy w lutym byli wraz z ks. Julianem w Ziemi Świętej. Dziesięć minut przed Mszą Świętą odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  2. Komisja Charytatywna serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy w imieniu własnym i swoich rodzin złożyli w Wielką Sobotę dary żywnościowe, którymi obdarowano 82 rodziny potrzebujące pomocy. Wszystkim składamy Bóg zapłać!
  3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Przeniesiona z racji Oktawy Wielkanocy.
  4. W środę rozpoczynamy maj – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę i święta o godz. 16.00. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza dzieci.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W czwartek 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag i symboli narodowych przy domach i mieszkaniach. Flagi można nabyć także dziś w kancelarii parafialnej. Od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
  7. W piątek 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Centralne uroczystości w Rzeszowie rozpocznie Msza Święta o godz. 9.30 w kościele farnym pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Ogarnijmy w tym dniu naszymi modlitwami Ojczyznę, polecając ją szczególnej opiece Maryi. Jest to również dzień modlitw za emigrację. Podczas każdej Mszy Świętej będzie możliwość pierwszopiątkowej spowiedzi. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W sobotę 4 maja rano odwiedzimy chorych, których zwykle odwiedzamy z racji I piątku. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty (różaniec i nabożeństwo majowe).
  9. Za tydzień, w III Niedzielę Wielkanocną, rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny połączony z III Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Msza Święta inaugurująca Tydzień Biblijny w diecezji będzie miała miejsce w naszej Katedrze o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza członków parafialnych grup biblijnych do udziału w tych wydarzeniach. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych.
  10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony