Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

28 marca 2021

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Składka podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i Ciemnicy. Ofiary na ten cel można również przekazywać na konto parafialne.
 2. Od poniedziałku wszystkie Msze Święte będą odprawiane w górnym kościele, także sakrament pokuty (ze względu na limit osób).
 3. Możliwość spowiedzi od poniedziałku do środy w godz. 9.00-12.00 i 15.00-19.00.
 4. Od poniedziałku do środy jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w górnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 5. Chorych, którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej przed Świętami, prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej, bądź telefonicznie. Odwiedzimy ich w środę wraz z chorymi, których odwiedzamy z racji I piątku miesiąca.
 6. W Wielki Czwartek rano nie ma Mszy Świętej. O godz. 10.00 Msza Krzyżma Świętego. O godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy w dolnym kościele i adoracja do godz. 22.00.
 7. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły (trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta). Czuwanie w Ciemnicy od godz. 6.30. W tym dniu nie odprawia się Mszy Świętej i nie rozdaje się Komunii Świętej poza liturgią Męki Pańskiej. O godz. 8.00 odprawiona zostanie w górnym kościele Ciemna Jutrznia z katechezą. O godz. 9.00 Droga Krzyżowa.
 8. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 9. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, następnie o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej
  w kościele, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Adoracja do godz. 23.00.
 10. W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobieod godz. 6.30 do Liturgii Wigilii Paschalnej. O godz. 8.00 Ciemna Jutrznia z katechezą. W tym roku nie ma wyznaczonych godzin dla grup duszpasterskich. Zachęcamy do krótkiej adoracji indywidualnej.
 11. W Wielką Sobotę w godz. od 9.00 do 14.00co pół godziny poświęcenie pokarmów wielkanocnych na zewnątrz świątyni. Zachęcamy, by odłożyć część z pokarmów do koszy przy wejściu do dolnego kościoła jako wyraz solidarności z potrzebującymi pomocy w naszej parafii. Składane dary żywnościowe, zostają tego samego dnia dostarczane przez członków Komisji Charytatywnej do rodzin ubogich i potrzebujących. O godz. 15.00Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia.
 12. W sobotę o godz. 20.00 uroczysta Msza Święta Wigilii Paschalnej, na którą przynieśmy świece.
 13. W Niedzielę Zmartwychwstania od godz. 5.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Rezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe Msze Święte jak w niedzielę.
 14. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. W związku z nowymi wytycznymi prosimy parafian o wyrozumiałość. Prosimy zajmować miejsca co drugą ławkę i zachować dystans w podchodzeniu do Komunii św. Ze względu na limit osób przebywających w świątyni (130 osób) zachęcamy do przeżywania Świętego Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych w duchowej łączności poprzez transmisje z naszej Katedry wszystkich uroczystości na kanale YouTube Katedry Rzeszowskiej. Jest także możliwość przeżywania liturgii na zewnątrz świątyni.
 15. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 16. W kancelarii są do nabycia baranki na stół wielkanocny, kartki świąteczne oraz ozdoby wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest dla ubogich rodzin naszej parafii.
Powrót na górę strony