Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

26 grudnia 2021

 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny. To także dzień imienin księdza Szczepana, wikariusza w naszej Katedrze. Księdzu Szczepanowi życzymy Bożego błogosławieństwa i obfitych łask w kapłańskiej posłudze.
 2. W poniedziałek (27 grudnia) obchodzimy święto św. Jana Apostoła. Jest to również dzień imienin naszego biskupa diecezjalnego Jana Wątroby. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału we Mszy Świętej o godz. 18.00, której przewodniczył będzie Dostojny Solenizant. Natomiast podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 będzie poświęcenie wina.
 3. We wtorek 28 grudnia odbędzie się Rzeszowski Marsz za Życiem połączony z modlitwą w intencji dzieci nienarodzonych. Początek marszu o godz. 17.00 na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej.
 4. W piątek (31 grudnia) kończy się rok kalendarzowy 2021. Zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 9.00 i 17.00. Od godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele. Adorację zakończymy przed godz. 17.00. Znajdźmy chwilę czasu na osobistą modlitwę dziękczynienia przed Najświętszym Sakramentem za mijający rok. Biskup Rzeszowski udzielił w tym dniu dla wszystkich wiernych przebywających na terytorium diecezji rzeszowskiej dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru dnia i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę (1 stycznia) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także I sobota miesiąca. Msze Święte według porządku niedzielnego. O godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i akt poświęcenia rodzin naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie za przedświąteczną akcję Torba miłosierdzia oraz złożone dary materialne i pieniężne. Wszystkim ofiarodawcom: Bóg zapłać!
 7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Na stoliku za ławkami można jeszcze nabyć kalendarze katedralne.
 8. Od poniedziałku do czwartku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 9. W bieżącym Roku Duszpasterskim z racji trwającej pandemii decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska (kolęda). Zamiast odwiedzin duszpasterzy w domach zapraszamy naszych parafian do katedralnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 19.00, sprawowaną w intencji parafian i ich rodzin, połączoną z zawierzeniem rodzin Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie w dniach wyznaczonych dla poszczególnych rejonów parafii. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom. Porządek Mszy Świętych o godz. 19.00 w intencji parafian w ramach wizyty duszpasterskiej 2021/2022 został zaplanowany i umieszczony w świątecznym numerze gazetki parafialnej. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy:
  28 grudnia (wtorek) – mieszkańców ulic: Cicha i Zielona,
  29 grudnia (środa) – mieszkańców ulic: Kwiatkowskiego, Fabryczna, Kępa, Zakładowa, Grabskiego,
  30 grudnia (czwartek) – mieszkańców ul. Granicznej.
  Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

 

 

Powrót na górę strony