Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

05 czerwca 2022

 1. Dzisiaj o godz. 12.00 Mszę Świętą Prymicyjną odprawi nasz rodak, ks. Marcin Murawski.  O godz. 11. 45 nastąpi przywitanie Ks. Prymicjanta przy bramie wjazdowej do Katedry i procesyjne wprowadzenie do świątyni, a następnie przywitanie przez przedstawicieli parafii. Po Mszy Świętej Ks. Prymicjant udzieli specjalnego błogosławieństwa. Udział we Mszy Świętej Prymicyjnej wiąże się z możliwością zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Na tę wyjątkową uroczystość zapraszamy wszystkich parafian.
 2. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.00.
 3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.
 4. W środę o godz. 19.00 w dolnym kościele będzie adoracja Pana Jezusa z wprowadzeniem w medytację słowa Bożego.
 5. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień modlitwy o świętość kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do dolnego kościoła na katechezę dla dorosłych i młodzieży.
 6. W piątek o godz. 17.00 w sali Akcji Katolickiej odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 7. Od wtorku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00. Nieprzerwanie modlimy się o pokój na Ukrainie.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 9. W następnym tygodniu (w czwartek 16 czerwca) będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Mszę Świętą planujemy na Osiedlu Nowe Miasto, przy Szkole Podstawowej nr 23, i procesję ulicami Podwisłocze i Biskupa Pelczara.
 10. W piątek (17 czerwca) zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 młodzież z klas VI Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami oraz wszystkich, którzy chcą rozpocząć dwuletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie organizacyjne.
 11. W związku z trwającą wojną na Ukrainie Caritas Polska organizuje akcję pomocy „Paczka dla Ukrainy”. W tygodniu, przed poranną i wieczorną Mszą Świętą, a także w przyszłą niedzielę z tyłu kościoła będą wystawione kartony, do których można składać żywność długoterminową, środki medyczne i środki higieny. Dary te zostaną przekazane potrzebującym na Ukrainie. Włączmy się w tę akcję miłosierdzia.
 12. Przypominamy wiernym, że przy organizowaniu pogrzebu w kaplicach cmentarzy komunalnych miasta Rzeszowa: Wilkowyja, Pobitno i Zwięczyca w każdym przypadku, oprócz zlecenia organizacji pochówku firmie pogrzebowej, należy zgłosić się do kancelarii parafialnej ostatniego miejsca zamieszkania zmarłego celem powiadomienia o pogrzebie. Nie należy do kompetencji żadnej firmy pogrzebowej pośredniczenie w organizacji Mszy św. pogrzebowej!
 13. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na remont Domu Rekolekcyjnego dla młodzieży w Rzeszowie
 14. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej:
Powrót na górę strony