Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

12 kwietnia 2020

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy Świętej o godz. 19.00. Rezurekcja oraz Msza Święta o godz. 10.30 będą transmitowane internetowo.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy Świętej o godz. 19.00. Msze Święte o godz. 9.00 i 10.30 będą transmitowane za pośrednictwem Internetu. Intencja mszalna zamówiona na Mszę Świętą o godz. 19.00 będzie odprawiona podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 pod przewodnictwem bpa Edwarda Białogłowskiego.
  3. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w trakcie sprawowania kultu może być obecnych do 5 uczestników, dlatego pierwszeństwo uczestnictwa w liturgii mają osoby, które zamówiły intencję mszalną.
  1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego obchodzona jest w całym Kościele jako jedno wielkie święto przez osiem dni, czyli Oktawę Wielkanocy, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed  Świętem Bożego Miłosierdzia. Będziemy kontynuować ją codziennie po Mszy Świętej wieczornej w ciągu Oktawy Wielkanocy.
  3. Przyszła niedziela jest świętem Bożego Miłosierdzia. Jest to również święto patronalne Caritas.
  4. Zapraszamy do łączności duchowej w modlitwie za pośrednictwem transmisji internetowych, od wtorku codziennie o godz. 18.00 Msza Święta z homilią, a o godz. 20.30 Różaniec w intencji wygaśnięcia pandemii.
  5. Codziennie jest możliwość spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej od godz. 17.00 do godz. 18.00 w Sali Papieskiej (wejście od strony parkingu przy Parku Papieskim).
  6. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  7. W imieniu wszystkich duszpasterzy składamy serdecznie podziękowania wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej Katedry za duchowe i materialne wsparcie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Bóg zapłać za ofiary przekazywane indywidualnie i od róż różańcowych na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła. Bóg zapłać także za ofiary pieniężne przekazywane do skarbony i na konto parafialne. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę asysty liturgicznej za posługę w czasie liturgii, prowadzone transmisje i dyżur porządkowy przy Katedrze. Bóg zapłać za Wasze poświęcenie i ofiarną służbę.
Powrót na górę strony