Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

02 lutego 2020

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic
  2. W poniedziałek od godz. 9.00 prosimy parafian o pomoc w demontażu dekoracji świątecznej i uporządkowaniu  naszej świątyni.
  3. Także w poniedziałek przypada wspomnienie św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na wieczornej Mszy Świętej pobłogosławimy jabłka (prosimy przynieść je ze sobą do świątyni) oraz świece, a także udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
  4. W środę 5 lutego obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 pobłogosławimy chleb, sól i wodę, które mają chronić nas i nasze domostwa od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.
  6. W czwartek o godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego SakramentuPo Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej
  7. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00, na której kandydaci do bierzmowania z klas VII otrzymają modlitewniki, a po Mszy Świętej spotkanie. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  8. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiejKomisja Charytatywna prosi o przyjęcie pisemka „Piękne życie” podsumowującego działalność miłosierdzia w naszej parafii za rok 2019. Pisemko będzie rozdawane przy wyjściu z kościoła po Mszy Świętej.
Powrót na górę strony