Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

06 sierpnia 2023

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
  2. W środę (9 sierpnia) w liturgii Kościoła obchodzimy święto św. Teresy Benedykty (Edyty Stein), Patronki Europy, a w czwartek (10 sierpnia) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  3. Trwa Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez modlitwę i fale Katolickiego Radia VIA.
  4. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
  5. W przyszłą niedzielę (13 sierpnia) przeżywać będziemy kolejne uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 18.00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa z figurą Matki Bożej, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
  6. Jeszcze dziś po Mszach Świętych, w dolnej zakrystii, można zgłosić chęć udziału w uroczystościach beatyfikacji rodziny Ulmów w Markowej 10 września na wyjazd autokarem lub samochodem osobowym (wejście do sektorów i karty parkingowe).
  7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  8. Przypominamy, że podczas wakacji nieczynna jest niedzielna kancelaria parafialna w domu katechetycznym. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od wtorku do soboty w godzinach pracy kancelarii.
  9. Wszystkim przeżywającym wakacje i urlopy życzymy udanego, bezpiecznego i radosnego wypoczynku.
Powrót na górę strony