Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY RZESZOWSKIEJ

12 września 2021

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Patronki Rzeszowa. Główne uroczystości odpustowe u Ojców Bernardynów o godz. 18.00.

2. Także dzisiaj o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Róży Czackiej. Pragnących uczestniczyć w beatyfikacji organizatorzy proszą o duchową łączność poprzez media. Natomiast o godz. 15.00 w naszej Katedrze będzie odprawiona Msza Święta dziękczynna za nowych błogosławionych.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa”. Zachęcamy do lektury listu pasterskiego z tej okazji w naszej gazetce parafialnej.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone jako pomoc dla uchodźców z Afganistanu. Zebrano 8 718 zł.

5. W poniedziałek (13 września) zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

6. Także w poniedziałek o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się próba scholi. Zapraszamy wszystkie dziewczynki, które chcą chwalić Pana Boga śpiewem.

7. We wtorek (14 września) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Koła Misyjnego.

8. We wtorek na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII, którzy zostali dopuszczeni do kolejnego etapu formacji. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie.

9. W czwartek z racji 16. dnia miesiąca po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium a także poprzez naszą stronę internetową.

10. W piątek zapraszamy na godz. 17.30 do dolnego kościoła na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

11. Także w piątek zapraszamy na spotkanie Oazy: o godz. 16.30 dzieci z kl. IV-VI, o godz. 19.00 młodzież z kl. VII-VIII i szkoła średnia.

12. W sobotę (18 września) przypada święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i opiekuna dzieci młodzieży.

13. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce obchodził będzie Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na Katolickie Radio „VIA”.

14. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.

15. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zapraszamy po Mszy Świętej do kancelarii w Domu Katechetycznym, można tam nabyć wiele ciekawych książek związanych z kard. Stefanem Wyszyńskim.

Powrót na górę strony