Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

21 listopada 2021

 

 1. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył bp Edward Białogłowski.
 2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 17.30, a dzisiaj o godz. 16.00 Nieszpory za zmarłych.
 3. Zgodnie z poleceniem abpa Stanisława Gądeckiego dzisiaj po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiary do puszek na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych.
 4. We wtorek o godz. 18.00 w Sali Papieskiej odbędzie się spotkanie Wspólnoty Matek.
 5. We wtorek i w środę na godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII według stałego porządku.
 6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej,
  a w dolnym kościele kolejna katecheza dla dorosłych i młodzieży pt. Odpowiedź wiary.
 7. W sobotę będziemy przeżywać święto patronalne Apostolatu Maryjnego krzewiącego Cudowny Medalik. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której zostaną poświęcone i rozdane medaliki Matki Bożej, które będą wyłożone do zabrania do niedzieli na stoliku za ławkami. Medaliki podczas tej Mszy Świętej otrzymają także dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w naszej Katedrze. Poświęcimy także dewocjonalia.
 8. W przyszłą niedzielę (28 listopada) rozpoczynamy Adwent. Na Mszy Świętej o godz. 7.00 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny, które będą rozprowadzane przez nasze siostry Felicjanki w kancelarii Domu Katechetycznego. Komisja Charytatywna rozprowadza torby miłosierdzia i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 9. Zachęcamy do nabycia katedralnego kalendarza na 2022 rok. Można to zrobić po Mszach Świętych w kancelarii parafialnej w domu katechetycznym lub na stoliku za ławkami.
 10. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie różańcem wypominkowym o godz. 17.30.
 11. Małżeństwa zainteresowane przystąpieniem do wspólnoty Domowego Kościoła będą miały możliwość uzyskania szczegółowych informacji o tej wspólnocie w najbliższą niedzielę (28 listopada) po każdej Mszy Świętej w Domu Katechetycznym.
 12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 13. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.

 

Powrót na górę strony