Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22 listopada 2020

  1. Obchodzimy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego i zarazem święto patronalne KSM-u i Akcji Katolickiej.
  2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Wypominki można składać do końca listopada do skrzynki znajdującej się za ławkami.
  3. W piątek będziemy przeżywać święto patronalne Apostolatu Maryjnego krzewiącego Cudowny Medalik. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, podczas której zostaną poświęcone i rozdane cudowne medaliki. Podczas tej Mszy Świętej będzie też poświęcenie wszelkich dewocjonaliów. Medaliki będą wyłożone do zabrania na stoliku za ławkami do niedzieli.
  4. W przyszłą niedzielę 29 listopada rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana. Na pierwszej Mszy Świętej poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny, które będą rozprowadzane przez nasze siostry Felicjanki w kancelarii Domu Katechetycznego. Komisja Charytatywna rozprowadzać będzie torby miłosierdzia i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W Adwencie zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach.
  5. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie różańcem wypominkowym o godz. 17.30.
  6. Przypominamy, że formacja dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbywa się zdalnie za pośrednictwem Facebooka – grupa BIERZMOWANI KATEDRA 2021. Prosimy o dołączenie do grupy. Chętnych do podjęcia przygotowań z klasy VII zapraszamy po odbiór formularzy zgłoszeniowych z zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
  8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Oprócz dzisiejszej gazetki parafialnej jest dostępna także gazetka parafialna z poprzedniej niedzieli, w której jest obszerny reportaż z uroczystości pogrzebowych oraz terminy intencji Mszy Świętych za śp. ks. inf. Stanisława Maca, zamówionych w przeddzień oraz w dniu pogrzebu.
  9. Z okazji przypadającego dziś wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, składamy najlepsze życzenia naszemu Panu Organiście Wiesławowi Siewierskiemu, Dziewczęcej Scholi Katedralnej wraz z jej opiekunem ks. Julianem, Katedralnemu Chórowi Chłopięco-Męskiemu Pueri Cantores Resovienses z dyrygentem Marcinem Florczakiem i prezesem Stanisławem Żyrackim oraz dyrektorowi Podkarpackiego Festiwalu Organowego Markowi Stefańskiemu. Życzymy dużo radości z gry, śpiewu i służenia swoim talentem Panu Bogu i naszej wspólnocie. Niech realizacja powołania muzyka kościelnego staje się drogą do Boga. Szczęść Boże!
Powrót na górę strony