Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20 listopada 2022

 1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.00.
 2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto parafialne (33 1240 4751 1111 0000 5516 1671). Dziękujemy również za ofiary na rzecz ubogich i Kościół prześladowany złożone do puszek w ubiegłą niedzielę.
 3. We wtorek (22 listopada) przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim, którzy troszczą się o piękno muzyki w naszej Katedrze: naszemu Panu Organiście Wiesławowi Siewierskiemu, Katedralnej Scholi Liturgicznej, Dziewczęcej Scholi Katedralnej, Katedralnemu Chórowi Chłopięco-Męskiemu Pueri Cantores Resovienses, Katedralnej Orkiestrze Dętej oraz dyrektorowi Podkarpackiego Festiwalu Organowego prof. Markowi Stefańskiemu. Życzymy dużo radości z gry, śpiewu oraz służby swoim talentem Panu Bogu i naszej wspólnocie.
 4. We wtorek i w środę zapraszamy na spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII: o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej spotkanie w grupach.
 5. W środę o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej w dolnym kościele odbędzie się katecheza dla dorosłych i młodzieży.
 7. Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 8. W sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 zostaną poświęcone i rozdane medaliki Matki Bożej, które będą wyłożone na stoliku za ławkami do zabrania przez całą niedzielę. Poświęcimy także dewocjonalia.
 9. Natomiast w niedzielę (27 listopada) podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 medaliki otrzymają dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w naszej Katedrze.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Na Mszy Świętej o godz. 7.00 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny, które będą rozprowadzane przez nasze siostry Felicjanki w kancelarii Domu Katechetycznego. Komisja Charytatywna rozprowadzać będzie torby miłosierdzia i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej oraz do nabycia katedralnego kalendarza na 2023 rok. Można to zrobić po Mszach Świętych w kancelarii parafialnej w domu katechetycznym lub na stoliku za ławkami.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych Fundacja Życie i Rodzina zbierać będzie podpisy pod projekt obywatelski „Aborcja to zabójstwo”. Przepisy wymagają numeru PESEL i adresu zamieszkania, ale dane te nie będą przetwarzane, a jedynie złożone do Sejmu. Zachęcamy do złożenia podpisu w obronie życia dzieci nienarodzonych.
 13. Wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej ataków na osobę św. Jana Pawła II Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wyraziła swoje stanowisko w specjalnym dokumencie. Zachęcamy do lektury. [LINK]
Powrót na górę strony