Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12 czerwca 2022

 1. Obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. Dziś po Mszach Świętych można złożyć ofiarę do puszek ustawionych na stolikach za ławkami na remont Domu Rekolekcyjnego dla młodzieży w Rzeszowie-Przybyszówce.

 3. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.00.

 4. Do kartonów umieszczonych z tyłu kościoła można składać żywność długoterminową, środki medyczne i środki higieny jako pomoc potrzebującym na Ukrainie.

 5. W poniedziałek (13 czerwca) zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 18.00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.30 odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja różańcowa, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

 6. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.

 7. W środę po Mszy Świętej wieczornej rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 8. Także w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele będzie adoracja Pana Jezusa z wprowadzeniem w medytację słowa Bożego.

 9. W czwartek (16 czerwca) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (przy SP nr 23), 15.00, 17.00 i 19.00. W tym roku Msza Święta o godz. 12.00 będzie sprawowana przy Szkole Podstawowej nr 23 (przy ul. Biskupa Pelczara 3). Prosimy parafian o zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu ołtarzy: Ołtarz Mszy Świętej – LSO i Domowy Kościół, I ołtarz obok stacji trafo – mieszkańcy bloków Podwisłocze 2 i 4, II ołtarz przy bloku Podwisłocze 8 – mieszkańcy boków Podwisłocze 8 i 12, III ołtarz przy cukierni Mikołaj – mieszkańcy bloków Podwisłocze 8a i Pelczara 7, IV ołtarz przy bloku Pelczara 5 – mieszkańcy bloków Pelczara 1 i 5. Do wszystkich ołtarzy są już przygotowane banery dekoracyjne, które należy odebrać z Sali Papieskiej. Na tę wyjątkową uroczystość zapraszamy dzieci do dzwonienia i sypania kwiatków oraz dzieci z kl. III w strojach komunijnych. Udekorujmy obejścia na trasie procesji. O godz. 16.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz nowenna do św. Jana Pawła II.

 10. Zapraszamy do udziału w procesji podczas tradycyjnej oktawy Bożego Ciała. W ciągu tygodnia procesja będzie po Mszy Świętej wieczornej, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00.

 11. W Boże Ciało o godz. 19.00 odbędzie się koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka w Rzeszowie.

 12. Od poniedziałku do środy oraz w piątek jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00. Nieprzerwanie modlimy się o pokój na Ukrainie.

 13. W piątek (17 czerwca) o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas VI Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami oraz wszystkich, którzy chcą rozpocząć dwuletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie organizacyjne.

 14. W sobotę 18 czerwca 2022 r. w Katedrze Rzeszowskiej przeżywać będziemy coroczny dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu chcemy Bogu dziękować za 50. lat kapłaństwa JE bpa Edwarda Białogłowskiego, jak również ks. infułata Wiesława Szurka oraz ks. kanonika Czesława Szewczyka. Rozpoczęcie o godz. 9.30. O godzinie 11.00 uroczysta Eucharystia jubileuszową. 

 15. W przyszłą niedzielę (19 czerwca) w Rzeszowie odbędzie się Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie w kościele akademickim św. Jadwigi przy ul. Rejtana w Rzeszowie: o godz. 14.00 Msza Święta i o 15.00 przemarsz do Parku Papieskiego, gdzie przewidziano ponad 15 stref rozrywki dla dzieci i rodzin. Szczegóły na plakatach.

 16. W kancelarii parafialnej można zapisać się na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę 10 lipca. Koszt 100 zł. Wyjazd z parkingu przy Katedrze o 5.00 rano.

 17. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W naszej gazetce parafialnej relacja z Mszy Prymicyjnej naszego rodaka ks. Marcina Murawskiego.
Powrót na górę strony