Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

30 maja 2021

 1. Dzisiejsza niedziela jest przygotowaniem naszej wspólnoty parafialnej na dziękczynienie za 30-lecie wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie i konsekrację naszej świątyni 2 czerwca 1991 r. Dziękujemy za wygłoszone kazania ks. Leopoldowi Kordasowi, ówczesnemu wikariuszowi katedralnemu i współpracownikowi śp. Ks. Inf. Stanisława Maca.
 2. Jutro zakończenie nabożeństw majowych, a przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W środę 2 czerwca obchodzimy 30. rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie i zarazem 30 rocznicę konsekracji naszej świątyni. Dla naszej Katedry jest to ranga uroczystości. Mszę Świętą dziękczynną o godz. 18.00 odprawi bp Jan Wątroba. Po Mszy Świętej w procesji przejdziemy do Parku Papieskiego, gdzie będzie miało miejsce poświęcenie pomnika św. Jana Pawła II.
 4. Także w środę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół Katedry. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci w strojach pierwszokomunijnych i do sypania kwiatków. W czwartek na godz. 8.00 prosimy parafian o pomoc w przygotowaniu ołtarzy eucharystycznych. Ołtarz I – odpowiedzialni LSO, Ołtarz II – Domowy Kościół, Ołtarz III  – Korony Różańcowe Żeńskie, Ołtarz IV  – Korony Różańcowe Męskie.
 7. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W piątek w oktawie Bożego Ciała obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty i różaniec.
 9. oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00 procesja eucharystyczna przed świątynią.
 10. Od poniedziałku do środy jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony