Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26 maja 2024

 1. Obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 ks. Łukasz Cyrnek, posługujący w ostatnim czasie w naszej Katedrze jako diakon, będzie celebrował w naszej Katedrze Mszę Prymicyjną oraz udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy!
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na dokończenie montażu windy.
 4. Dzisiaj o godz. 16.00 podczas Nabożeństwa majowego będziemy polecać wszystkie mamy w dniu ich święta. W dni powszednie nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 5. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Komisji Charytatywnej.
 6. Od poniedziałku do piątku (oprócz czwartku) jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
 7. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte wg porządku niedzielnego (7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00, 19.00). Po Mszy Świętej o godz. 12.00 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Nowowiejską i Uroczą. Pierwszy ołtarz będzie przy skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej i Uroczej, drugi ołtarz przy skrzyżowaniu ul. Uroczej i Skromnej, trzeci ołtarz przy skrzyżowaniu ul. Uroczej i Delikatnej, czwarty ołtarz, przy ul. Uroczej 8 (obok stacji Trafo). Do wszystkich ołtarzy są przygotowane banery dekoracyjne. Mieszkańców ulic prosimy o pomoc w ich ustawieniu i przystrojeniu kwiatami. Na tę wyjątkową uroczystość zapraszamy dzieci do dzwonienia i sypania kwiatków oraz dzieci z kl. III w strojach komunijnych. Udekorujmy obejścia na trasie procesji. O godz. 19.00 w Parku Sybiraków koncert Jednego Serca Jednego Ducha.
 8. Zapraszamy do udziału w procesji podczas tradycyjnej oktawy Bożego Ciała. W ciągu tygodnia procesja będzie po Mszy Świętej wieczornej, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 9. W piątek po Mszy Świętej wieczornej będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII. Prosimy o przyniesienie indeksu oraz o obecność z rodzicem.
 10. Od soboty przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.00. Za tydzień po nabożeństwie czerwcowym zmiana tajemnic.
 11. W I sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty, różaniec oraz nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy Świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 12. W przyszłą niedzielę (2 czerwca) obchodzimy 33. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Rzeszowie i jednocześnie 33. rocznicę konsekracji naszej świątyni. Dla Katedry ma to rangę uroczystości.
 13. Są jeszcze wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do sanktuariów Hiszpanii i Francji w dniach 24-30 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w biurze Matteo Travel.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszej gazetce parafialnej przedstawiamy sylwetki wyświęconych przed tygodniem nowych kapłanów naszej diecezji.
Powrót na górę strony