Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W RZESZOWIE

02 czerwca 2024

  1. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.00. Dzisiaj po nabożeństwie czerwcowym zmiana tajemnic.
  2. Przeżywamy tradycyjną oktawę Bożego Ciała. Do czwartku po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie czerwcowym wychodzimy z procesją eucharystyczną przed świątynię. Zapraszamy dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów oraz dzieci komunijne.
  3. Od poniedziałku do czwartku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.
  5. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
  6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień odpustu w naszej Katedrze. Przygotowujemy się do tej uroczystości poprzez nowennę. Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00, o 11.00 – dla matek z małymi dziećmi z błogosławieństwem dzieci i zawierzeniem ich Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, następnie o 16.00, a o godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą z procesją odpustową, której przewodniczył będzie bp Jan Wątroba. Kazania w tym dniu wygłosi były wikariusz katedralny, a obecnie proboszcz w Lutoryżu – ks. Mariusz Fijałkiewicz. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą Świętą. W tym dniu odwiedzimy także chorych z posługą sakramentalną.
  7. W sobotę (8 czerwca) przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W  naszej Katedrze zgromadzą się kapłani z diecezji rzeszowskiej na Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów.
  8. W przyszłą niedzielę w naszej Katedrze odbędzie się Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie o godz. 14.30 adoracją Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwem Czerwcowym, następnie Msza Święta o godz. 15.00, połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz wręczenie błogosławieństw złotym jubilatom. Po Mszy Świętej piknik rodzinny w Parku Papieskim. Serdecznie zapraszamy! Szczegółowe informacje w dzisiejszej gazetce parafialnej.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Powrót na górę strony