Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy PrzenajświętszejPo Mszy Świętej o godz. 15.00 przy wejściu do dolnego kościoła będzie można zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę. O godz. 16.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. W nadchodzącym tygodniu 19 czerwca dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej w środę o godz. 8.00. W poniedziałek i wtorek podczas porannych i wieczornych Mszy Świętych będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem podziękować Bogu za przeżyty rok szkolny i prosić o udane wakacje.
  3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej połączona z nabożeństwem czerwcowym.
  4. W czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. W tym roku Msza Święta parafialna o godz. 12.00 będzie sprawowana na osiedlu Drabinianka na placu zieleni między ul. Graniczną i Zieloną. Prosimy parafian o zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Ołtarz Mszy Świętej - Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalowiec i mieszkańcy ul. Zielonej, I ołtarz przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej – mieszkańcy bloku ul. Cicha 9, II ołtarz przy Akademikach – mieszkańcy bloków ul. Cicha 3 i 7, III ołtarz przed „Energetykiem” mieszkańcy bloku Kwiatkowskiego 5, IV ołtarz obok bloków ul. Graniczna 4a i 4b – mieszkańcy tychże bloków. Do wszystkich ołtarzy są przygotowane już dekoracje. Należy je odebrać z Sali Papieskiej. Na tę wyjątkową uroczystość, gdy Chrystus wychodzi ze świątyni, by nam błogosławić, zapraszamy wszystkich parafian i gości. Zapraszamy dzieci do dzwonienia i sypania kwiatków, oraz dzieci w strojach z I Komunii św. Udekorujmy też obejścia na trasie procesji i nie parkujmy tam samochodów. Zapraszamy też do udziału w procesji w oktawie Bożego Ciała. W ciągu tygodnia procesja będzie połączona z Mszą Świętą wieczorną. W niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 12.00.
  5. Tradycyjnie już w Boże Ciało o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka w Rzeszowie. W dniach 21-22 czerwca odbędzie się finał Festiwalu Wiary pod hasłem: Miłosierni mocą Ducha Bożego.
  6. W przyszłą niedzielę 23 czerwca w Rzeszowie odbędzie się II Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin wraz z Marszem dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie w kościele św. Jadwigi przy ul. Rejtana w Rzeszowie, o godz. 13.00 i przemarsz do Parku Papieskiego. Szczegóły na plakatach.
  7. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy w ramach akcji charytatywnej pod hasłem Akademia Katedralna poświęcili swój czas uczniom naszej parafii poprzez udzielane im przez cały rok korepetycje. 
  8. W okresie wakacyjnym nie będzie wydawana nasza gazetka Parafia Katedralna. Ogłoszenia będą umieszczane w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.
  9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony