Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

29 maja 2022

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 po nabożeństwie majowym zmiana tajemnic różańcowych.
 2. We wtorek (31 maja) przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Komisji Charytatywnej.
 3. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.00. Trwamy także w Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiamy po Mszy Świętej wieczornej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W czwartek (2 czerwca) obchodzimy 31. rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie i zarazem 31. rocznicę konsekracji naszej świątyni. Dla Katedry jest to ranga uroczystości. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej, a o godz. 19.00 w dolnym kościele adoracja Pana Jezusa z wprowadzeniem w medytację słowa Bożego.
 6. W pierwszy piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30 i 7.00, natomiast po południu spowiedź od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
 7. Także w piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII na Mszę Świętą i spotkanie.
 8. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00. Nieprzerwanie modlimy się o pokój na Ukrainie.
 9. W I sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty, różaniec oraz nabożeństwo czerwcowe. O godz. 18.00 Msza Święta Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
 10. Także w sobotę (4 czerwca) o godz. 10.00 w Katedrze święcenia prezbiteratu przyjmie 11 diakonów naszej diecezji, a wśród nich rodak naszej parafii dk. Marcin Murawski. Msza Święta Prymicyjna odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (5 czerwca) o godz. 12.00. O godz. 11. 45 nastąpi przywitanie Ks. Prymicjanta przy bramie wjazdowej do Katedry i procesyjne wprowadzenie do świątyni, a następnie przywitanie przez przedstawicieli parafii. Po Mszy Świętej Ks. Prymicjant udzieli specjalnego błogosławieństwa. Udział we Mszy Świętej Prymicyjnej wiąże się z możliwością zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Na tę wyjątkową uroczystość zapraszamy wszystkich parafian.
 11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej:
  W Niedzieli znajdziemy relację z nabożeństwa fatimskiego w naszej Katedrze, warto zakupić na pamiątkę.
  Gość Niedzielny z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka odpowiada na pytanie, jakimi dziećmi byli święci mistycy.
  A w naszej gazetce parafialnej propozycje wakacyjnych wyjazdów rekolekcyjnych dla młodzieży.
Powrót na górę strony