UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
01 czerwca 2025
- Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe połączone z nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Dziś także zmiana tajemnic. Jutro wyjątkowo nabożeństwo będzie 15 min. przed wieczorną Mszą Świętą.
- W poniedziałek (2 czerwca) przypada 34. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Rzeszowie oraz konsekracji naszej świątyni. Dla Katedry jest to uroczystość liturgiczna. Mszy Świętej o godz. 18.00. przewodniczył będzie biskup Kazimierz Górny wraz z kapłanami naszej diecezji, którzy świętować będą 25-lecie kapłaństwa.
- We wtorek o godz. 19.00 w klasztorze Sióstr Serafitek odbędzie się spotkanie Wspólnoty Matek. Zapraszamy także nowe chętne mamy do wspólnej modlitwy i formacji.
- Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
- W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
- W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
- W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30 i 7.00, natomiast po południu spowiedź od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00, na którą zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII, po Eucharystii spotkanie. Prosimy o przyniesienie indeksu. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
- W sobotę w naszej Katedrze odbędą się następujące wydarzenia:
godz. 10.00 – biskup Jan Wątroba udzieli święceń prezbiteratu czterem diakonom Diecezji Rzeszowskiej,
godz. 17.00 – nabożeństwo wynagradzające pierwszej soboty, różaniec oraz nabożeństwo czerwcowe,
godz. 18.00 – Msza Święta pierwszosobotnia; po niej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego,
godz. 20.30 – będzie dodatkowa Msza Święta z Wigilii Zesłania Ducha Świętego, którą poprzedzi katecheza o godz. 20.00. Zapraszamy do wspólnego czuwania w oczekiwaniu na Ducha Świętego. - Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszej gazetce parafialnej z okazji Dnia Dziecka przedstawiamy sylwetki świętych dzieci.
- W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Świętoniowska, Jan Jakubik, Genowefa Mikuła oraz Władysław Sojka. Módlmy się o wieczne szczęście dla nich: Dobry Jezu, a nasz Panie…