Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24 maja 2020

  1. Liczba wiernych, którzy jednocześnie mogą przebywać w naszej świątyni wynosi 260 osób. Dla wiernych uczestniczących w Eucharystii dostępny jest chór i dolny kościół. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos oraz zachować bezpieczną odległość. Prosimy, aby także w dni powszednie korzystać podczas Mszy Świętej z miejsc na chórze i w dolnym kościele, by zachować bezpieczeństwo sanitarne.
  2. Nadal można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Pomimo  udzielonej dyspensy zachęcamy do powrotu do życia sakramentalnego.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00.
  4. We wtorek przypada Dzień Matki. Polecajmy Bogu nasze mamy, prosząc dla nich o potrzebne łaski, a dla tych, które już Pan powołał do siebie, prośmy o Boże miłosierdzie i nagrodę nieba.
  5. W środę, o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  6. Trwamy z Maryją na modlitwie w Nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  7. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00 oraz możliwość indywidualnej spowiedzi od godz. 6.30 do 7.30 oraz od godz. 17.00 do godz. 18.00 w Sali Papieskiej (wejście od strony parkingu przy Parku Papieskim). W niedziele jest możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą również w Sali Papieskiej (wejście od zewnątrz). Nie spowiadamy w czasie Eucharystii.
  8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  9. W sobotę 30 maja o godz. 10.00 w naszej Katedrze sześciu diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Uroczystość ta będzie transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”. Módlmy się w intencji przygotowujących się do przyjęcia święceń kapłańskich.
Powrót na górę strony