Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

12 maja 2024

 1. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Osobom niezwiązanym z dziećmi komunijnymi proponujemy wybór innej godziny Mszy Świętej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00.
 3. W poniedziałek (13 maja) przeżywać będziemy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 18.00 będzie możliwość spowiedzi. O 18.45 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Pierwszemu w tym roku uroczystemu Nabożeństwu Fatimskiemu przewodniczył będzie bp Jan Ozga z Kamerunu, były wikariusz katedralny. Składka z tej okazji przeznaczona będzie na wsparcie dzieła misyjnego w diecezji Ks. Biskupa Jana. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja różańcowa zakończona Apelem Jasnogórskim. Posługę podczas Mszy Świętej i procesji przygotowały Siostry Serafitki. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy!
 4. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Koła Misyjnego.
 5. W czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Z racji 16. dnia miesiąca odmówimy nowennę do św. Jana Pawła II. Po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 7. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
 8. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiamy po Mszy Świętej wieczornej.
 9. W sobotę o godz. 10.00 w naszej Katedrze bp Jan Wątroba udzieli 3 diakonom święceń prezbiteratu. O godz. 18.00 Msza Święta Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
 10. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się rocznica I Komunii Świętej. Osobom niezwiązanym z dziećmi przeżywającymi rocznicę proponujemy wybór innej godziny Mszy Świętej. Próby w piątek i w sobotę o godz. 19.00. Spowiedź przed rocznicą Komunii dla dzieci i ich rodzin od poniedziałku do czwartku przed wieczorną Mszą Świętą.
 11. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne – dokończenie montażu windy. Wszyscy, którym troska o łatwiejszy dostęp do górnego kościoła osób starszych oraz z niepełnosprawnością leży na sercu, mogą nadal wesprzeć to dzieło składając w przyszłą niedzielę ofiarę na tacę lub na konto parafialne. Chcemy, by w naszej Katedrze nie było żadnych barier dla osób z niepełnosprawnościami oraz ograniczeniami w sprawnym poruszaniu się. Bóg zapłać za każde wsparcie, życzliwość i ofiary!
 12. Są jeszcze wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do sanktuariów Hiszpanii i Francji w dniach 24-30 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w biurze Matteo Travel.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  
Powrót na górę strony