Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01 listopada 2020

 1. Przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej Katedrze jak w każdą niedzielę. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę dzisiaj oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto w tym roku zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej, przez cały miesiąc listopad, wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza. Dokładne wytyczne odnośnie odpustów znajdziemy w naszej gazetce parafialnej.
 2. W związku z zamknięciem cmentarzy zapraszamy dziś na godz. 16.00 do naszej Katedry na modlitwę różańcową za zmarłych.
 3. Dziś po Mszach Świętych nieczynna jest kancelaria w Domu Parafialnym.
 4. W poniedziałek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej procesja żałobna w świątyni za zmarłych. Natomiast o godz. 17.30 w modlitwie różańcowej wspominać będziemy i polecać Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy w bieżącym roku.
 5. Zachęcamy też do włączenia się do szczególnej modlitwy od 1 do 8 listopada w ramach inicjatywy „Różaniec do granic nieba”. Szczegóły na stronie internetowej www. rozaniecdogranic.pl
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również z posługą sakramentalną tych chorych, którzy zgłoszą takie pragnienie telefonicznie, bądź w kancelarii parafialnej.
 8. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 różaniec wynagradzający połączony z wypominkami, a po Mszy Świętej wieczornej w górnym kościele spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 9. Zachęcamy w listopadzie do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków będziemy odmawiać codziennie w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.00. Wypominki można składać do końca listopada do skrzynki znajdującej się za ławkami.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Różaniec wypominkowy i zmiana tajemnic.
 11. Także w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami do puszek chcemy w tym roku wesprzeć chrześcijan żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej.
 12. Od wtorku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie różańcem wypominkowym o godz. 17.30.
 13. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
 14. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony