Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 maja 2022

  1. Dzisiaj po Mszach Świętych o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 młodzież z rzeszowskich szkół średnich będzie rozprowadzać coś słodkiego. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie jednego z punktów medycznych na Ukrainie.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00.
  3. W poniedziałek (16 maja) obchodzimy w liturgii święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium oraz poprzez formularz internetowy.
  4. W czwartek o godz. 19.00 adoracja Pana Jezusa z wprowadzeniem w medytację słowa Bożego.
  5. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  6. Także w piątek (20 maja) przypada 22. rocznica sakry biskupiej bpa Jana Wątroby. Polecajmy w naszych modlitwach posługę Biskupa Ordynariusza.
  7. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00. Nieprzerwanie modlimy się o pokój na Ukrainie.
  8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 06-12 czerwca 2022 r. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 15 maja br. o godz. 14.30 w Oratorium, przy kościele Opatrzności Bożej (Salezjanie, ul. Świadka 5a). Chętnych serdecznie zapraszamy.

 

Powrót na górę strony