Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 kwietnia 2024

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na budowę kościoła pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie.
 2. W poniedziałek (29 kwietnia) obchodzimy święto św. Katarzyny ze Sieny – patronki Europy.
 3. Od poniedziałku do czwartku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
 4. Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie majowym zmiana tajemnic różańcowych.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. Czwartek 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag i symboli narodowych 2 i 3 maja przy domach i mieszkaniach. Flagi są do nabycia na stolikach z prasą katolicką.
 7. W piątek (3 maja) obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe. Otoczmy modlitwami naszą Ojczyznę, polecając ją szczególnej opiece Maryi, naszej Królowej. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII z racji uroczystości jest przeniesione na piątek 10 maja.
 8. W I sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec wynagradzający i nabożeństwo I soboty. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 9. Od poniedziałku (6 maja) rozpoczniemy nasze spotkania przy figurze Matki Bożej Fatimskiej w poszczególnych rejonach naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Rozpoczęcie o godz. 19.15. Prosimy o uporządkowanie terenu wokół kapliczek, przy których odbędą się nabożeństwa:
  - w poniedziałek (6 maja), przy ul. Podwisłocze na placu między blokiem 2. a 4.,
  - we wtorek (7 maja), przy ul. Krokusowej przy figurze Matki Bożej Różańcowej,
  - w środę (8 maja), przy ul. Siennej przy figurze św. Wojciecha,
  - w czwartek (9 maja), przy ul. Zimowit przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego,
  - w piątek (10 maja), przy ul. Tulipanowej przy figurze Zwiastowania,
  - w sobotę (11 maja), przy ul. Cichej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
  Prosimy o uporządkowanie terenu wokół kapliczek, przy których odbędą się nabożeństwa. 
 10. Są jeszcze wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do sanktuariów Hiszpanii i Francji w dniach 24-30 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w biurze Matteo Travel.
 11. Dziękujemy ks. diakonowi Łukaszowi za posługę w naszej parafii w ramach praktyki duszpasterskiej. Życzymy Bożego błogosławieństwa na ostatnim etapie przygotowania do święceń prezbiteratu i zapraszamy ze Mszą Świętą prymicyjną do naszej Katedry 26 maja o godz. 12.00.
 12. Dziękujemy także Paniom z Rodziny Radia Maryja, które systematyczne pomagają w porządkach wokół Katedry i w domu katechetycznym.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Powrót na górę strony