Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07 kwietnia 2019

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace prowadzone przy nowym kościele na Drabiniance. Księdzu Proboszczowi Tadeuszowi dziękujemy za wygłoszone kazanie i życzymy szczęśliwego dokończenia dzieła nowej świątyni.
 2. Także dzisiaj Siostry Felicjanki wraz z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 zapraszają na Kiermasz Wielkanocny, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc w edukacji dzieci na misji prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr na Haiti. Prace na kiermasz zostały wykonane podczas warsztatów artystycznych do udziału, w których zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdobieniem i malowaniem. Więcej na temat warsztatów można będzie dowiedzieć się podczas Kiermaszu.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD.
 4. We wtorek po Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego.
 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska.
 6. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.  
 7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa: w piątek o godz. 7.30, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla starszych, o godz. 20.00 dla młodzieży, w niedziele o godz. 6.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. Dzisiaj po Gorzkich Żalach będzie zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy. Ofiary na ten cel można także składać u naszych Sióstr.
 8. W sobotę z racji 13. dnia miesiąca o godz. 17.30 Różaniec fatimski.
 9. W piątek 12 kwietnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed Świętami. Prosimy, by zgłaszać ich w kancelarii do czwartku włącznie.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie palm. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza w tym dniu na Światowy Dzień Młodzieży w Diecezji, który rozpocznie się o godz. 11.00 w Parku Papieskim, następnie w naszej Katedrze Msza Święta o godz. 12.00.
 11. Zapraszamy narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński na katechezy przedślubne, które rozpoczynają się w 2-gie soboty każdego miesiąca o godz.11.00 (również na wakacjach) w budynku parafialnym.
 12. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary pieniężne jako jałmużnę wielkopostną w kwocie 7 750 zł i 2 Euro. Ofiary te pozwolą na dalsze opłacanie obiadów dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 23, a także na pomoc rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 13. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są również do nabycia baranki na stół wielkanocny, kartki świąteczne oraz świece – paschałki.
Powrót na górę strony