Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 marca 2020

1. Zapraszamy do praktykowania nabożeństw wielkopostnych indywidualnie i w gronie rodzinnym. Pomocą mogą być transmisje internetowe z naszej Katedry:

- w niedzielę:

*Msza Święta o godz. 10.30

*Gorzkie Żale o godz. 16.00

*Różaniec o godz. 20.30

 - w dni powszednie:

*Msza Święta o godz. 18.00

*Różaniec o godz. 20.30

 - w piątek:

*Droga Krzyżowa o godz. 16.30 (dla dzieci)

*Droga Krzyżowa o godz. 17.30 (dla wszystkich)

2. Informujemy wiernych, że w tym roku nie będzie organizowanej spowiedzi przedświątecznej. Istnieje możliwość spowiedzi indywidualnej w dni powszednie (poniedziałek-sobota) w godzinach 9-12, 15-18 w Sali Papieskiej, wejście bocznymi drzwiami, pojedynczo, od strony katedralnego parkingu przy Parku Papieskim (po lewej stronie Katedry). Po spowiedzi jest możliwość przyjęcia Komunii Świętej. Dolny kościół pozostaje otwarty dla wiernych na prywatną modlitwę. Prosimy, by ci, którzy mają pilną potrzebę spowiedzi, nie zwlekali z tym. Prosimy, by osoby chore, w kwarantannie, a także osoby, które powróciły z zagranicy, a nie odbyły jeszcze kwarantanny wstrzymały się ze spowiedzią. W przeciwnym wypadku może to skutkować kwarantanną kapłanów. Przypominamy, że okres, w którym możemy przyjąć Komunię wielkanocną, czyniąc zadość przykazaniu kościelnemu trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (w tym roku do 7 czerwca).

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nie będzie tradycyjnej spowiedzi pierwszopiątkowej. Jeśli ktoś praktykuje Dziewięć Pierwszych Piątków i jeszcze nie skończył, niech podejdzie do tego ze spokojem. Bóg zna nasze pragnienie, pozwoli nam zrealizować to postanowienie jeszcze nie raz i ze spokojnym sercem. W pierwszy piątek odwołane są wizyty z posługą sakramentalną u chorych.

4. Biskup Rzeszowski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane do odwołania. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w trakcie sprawowania kultu może być obecnych do 5 uczestników nie licząc sprawującego kult i posługujących. Prosimy o zastosowanie się do przepisów państwowych. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Osoby starsze i chore powinny pozostać w domu. Prosimy, aby w duchu odpowiedzialności i posłuszeństwa podporządkować się tym ograniczeniom.

5. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny 798 486 704 (telefon dyżurny), 17 857 37 80 (plebania) lub mailowy katedrarz@gmail.com

6. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W tym roku odwołane są obchody Światowego Dnia Modzieży. Nie będzie też pokropienia palm. Mszę Świętą w Katedrze Rzeszowskiej w intencji młodzieży odprawi bp Jan Wątroba o godz. 12.00.

7. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Prenumerowane czasopisma są do odebrania na stoliku za ławkami.

8. Bardzo dziękujemy parafianom i sympatykom za dar modlitwy w naszej intencji oraz za wszelkie wyrazy wsparcia i sympatii. Bóg zapłać także za ofiary materialne na utrzymanie naszej świątyni składane do skarbony i przesyłane na konto parafialne. Dzięki nim parafia może funkcjonować mimo braku składki niedzielnej. 

Nr konta: 33 1240 4751 1111 0000 5516 1671

9. Podobnie jak Wy, z bólem serca przeżywamy obecną sytuację, ale mamy nadzieję, że jak najszybciej będziemy mogli spotkać się z Wami realnie na Mszach Świętych i nabożeństwach w naszej Katedrze.

Powrót na górę strony