Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 marca 2021

 1. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary pieniężne jako jałmużnę wielkopostną w kwocie 11 548 zł i 60 €. Ofiary te pozwolą na dalsze opłacanie obiadów dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 23, a także na pomoc rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30, o godz. 20.00 – z muzyką organową oraz w niedziele o godz. 6.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach będzie składka na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i Ciemnicy.
 3. Od wtorku do czwartku w naszej Katedrze w dolnym kościele odbędą się Rekolekcje dla mam. Wygłosi je ks. dr Krzysztof Golas. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. godz. 12.30. W programie: katecheza, adoracja i Eucharystia. Zapewnione zostaną odpowiednie warunki dla młodszych dzieci.
 4. W czwartek (25 marca) będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, dlatego zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stolikach za ławkami znajdują się materiały dotyczące duchowej adopcji oraz deklaracje. Prosimy o wypełnienie tych deklaracji i o przyniesienie ich na wieczorną Mszę Świętą, aby w sposób uroczysty rozpocząć krucjatę modlitewną w obronie życia dzieci nienarodzonych. Od uroczystości św. Józefa trwa także Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
 5. We czwartek (25 marca) po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na katechezę biblijno-liturgiczną „Jezus – Świątynia Boża” w Sali Papieskiej.
 6. Również w czwartek o godz. 17.00 na cmentarzu Wilkowyja odbędzie się Msza Święta pogrzebowa za dusze dzieci utraconych (martwo urodzonych).
 7. Od poniedziałku do czwartku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej będą poświęcane palmy.
 9. Zbliżamy się do Świąt Wielkanocnych. Z racji pandemii nie będzie organizowanej spowiedzi zbiorowej. Zaplanujmy przed świętami czas na spowiedź indywidualną.
  W tym tygodniu spowiadamy codziennie podczas porannych Mszy Świętych w kościele dolnym, oraz pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą w kościele górnym.
 10. Chorych, którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej przed Świętami prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej, bądź telefonicznie. Odwiedzimy ich w środę, 31 marca, w godzinach przedpołudniowych wraz z chorymi których odwiedzamy z racji
  I piątku miesiąca.
 11. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.
 12. W Wielkim Poście zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 13. W kancelarii są do nabycia baranki na stół wielkanocny, kartki i ozdoby świąteczne.
Powrót na górę strony