Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

05 maja 2024

 1. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Dzisiaj po nabożeństwie majowym zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Od poniedziałku (6 maja) rozpoczniemy nasze spotkania przy figurze Matki Bożej Fatimskiej w poszczególnych rejonach naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Rozpoczęcie o godz. 19.15:
  – w poniedziałek (6 maja), przy ul. Podwisłocze na placu między blokiem 2. a 4.,
  – we wtorek (7 maja), przy ul. Krokusowej przy figurze Matki Bożej Różańcowej,
  – w środę (8 maja), przy ul. Siennej przy figurze św. Wojciecha,
  – w czwartek (9 maja), przy ul. Zimowit przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego,
  – w piątek (10 maja), przy ul. Tulipanowej przy figurze Zwiastowania,
  – w sobotę (11 maja), przy ul. Cichej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
 4. W środę (8 maja) obchodzimy uroczystość św. Stanisława. Polecajmy wstawiennictwu świętego Patrona wszystkich solenizantów, a zwłaszcza prośmy o radość wiekuistą dla śp. Ks. infułata Stanisława Maca. Msza Święta w jego intencji będzie odprawiona w tym dniu o godz. 6.30. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół WSD.
 5. W czwartek o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe dla osób wyjeżdzających do sanktuariów Hiszpanii i Francji w dniach 24-30 lipca. Są jeszcze wolne miejsca. Będzie można się zapisać na spotkaniu.
 6. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odmawiać po wieczornej Mszy Świętej, a w niedzielę o godz. 16.00.
 7. Także w piątek (10 maja) zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na katechezę.
 8. Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 I Komunia Święta. Osobom niezwiązanym z dziećmi komunijnymi proponujemy wybór innej godziny Mszy Świętej.
 9. Próby uroczystości komunijnej:
  6.05 (poniedziałek) godz. 19:00
  8.05 (środa) godz. 19:00
  9.05 (czwartek) godz. 19:00
 10. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin – 11.05 (sobota)
  Godz. 9:00 kl. III a
  Godz. 9:30 kl. III b
  Godz. 10:00 kl. III c
  Godz. 10:30 kl. III d i dzieci spoza SP23 
 11. W dzisiejszym tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. 2 artykuły o naszej Katedrze: reportaż z Koncertu Wielkanocnego naszego Chóru chłopięco-męskiego oraz ze spotkania Wojowników Maryi, podczas którego w naszej Katedrze modliło się ponad 7 tysięcy mężczyzn. Zachęcamy do lektury!
 12. W związku z I Komunią, rocznicą Komunii oraz prymicjami, w kolejne niedziele maja nie będzie losowania nagrody dla dzieci. Karteczki z pytaniami z kolejnych niedziel będą wyłożone na stoliku za ławkami. Wypełnione kartki z odpowiedziami będzie można przynieść 2 czerwca i wtedy wziąć udział w losowaniu nagrody Niedzieli z owieczką.
Powrót na górę strony