Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

09 maja 2021

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00.
 2. Dzisiaj oraz w kolejne majowe niedziele na dodatkowej Mszy Świętej o godz. 13.30 odbędą się uroczystości I Komunii Świętej. Polecamy dzieci i ich rodziny Waszej modlitwie. 
 3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół WSD.
 4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 5. W czwartek (13 maja) przeżywać będziemy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 18.00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.30 odśpiewamy Litanię Loretańską, o godz. 18.45 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja różańcowa, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 6. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W sobotę (15 maja) w Sanktuarium Matki Bożej w Lipinkach odbędą się święcenia diakonatu dla alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Bierze w nich udział nasz rodak i parafianin – kl. Marcin Murawski. Obejmujemy Go naszą modlitwą i upraszamy nowych powołań do służby Bożej w Kościele.
 8. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 9. Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji 16. dnia miesiąca, w ramach nabożeństwa majowego o godz. 16.00, będzie także nowenna do św. Jana Pawła II.
 10. Dziękujemy za przestrzeganie wymogów sanitarnych obowiązujących w świątyni.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony