Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

16 lutego 2020

  1. Dziękujemy za wygłoszone słowo Boże o. karmelicie Rafałowi Myszkowskiemu z Berdyczowa na Ukrainie. Po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła będzie można swoją ofiarą wspomóc remont klasztoru karmelitów w Berdyczowie. Jednocześnie informujemy parafian, że postronne osoby kwestujące często przy wejściu do naszej świątyni nie są z naszej parafii, są nam nieznane i czynią to bez naszej zgody.
  2. Dziś z racji 16. dnia miesiąca zapraszamy o godz. 16.00 na Nowennę do św. Jana Pawła II. Polecać będziemy szczególnie wszystkich chorych i cierpiących. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium.
  3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  4. W czwartek o godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  6. W sobotę 22 lutego obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła. Jest to dzień szczególnej modlitwy za Ojca świętego i Urząd Nauczycielski Kościoła.
  7. W przyszłą niedzielę 23 lutego przypada 3. rocznica śmierci ks. Jana Delekty, byłego proboszcza naszej Katedry. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 15.00, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za Jego posługę w naszej wspólnocie i polecać Go Miłosierdziu Bożemu.
  8. Również w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30 Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych Solidarność dziękował będzie za 39. Rocznicę Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich.
  9. Zapraszamy na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II organizowaną przez Diecezję Rzeszowską pod patronatem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby w dniach od 15 do 20 maja 2020 r. Koszt 6-dniowej autokarowej pielgrzymki 1750 zł. Zapisy w Biurze Pielgrzym do 2 marca.
  10. Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów z diecezji rzeszowskiej zaprasza do Taboru w Rzeszowie w dniach od 21-23.02.2020 r. na rekolekcje o Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, które poprowadzi o.Waldemar Sojka CSsR i Krajowa Animatorka Wspólnoty Ewa Nosiadek. Zgłoszenia pod nr tel: 720 107 327. Koszt: zamieszkanie z wyżywieniem 170 zł.
Powrót na górę strony