Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lutego 2021

  1. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II w 16. dniu miesiąca. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium.
  2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu   czas przygotowania przez modlitwę, post i jałmużnę do Świąt Paschalnych. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.00, 18.00 i 20.00. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne jako jałmużna postna.
  3. Od Środy Popielcowej rozpoczniemy tradycyjnie w naszej Katedrze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi w tym roku saletyn ks. Bohdan Dutko. Potrwają one do I niedzieli Wielkiego Postu włącznie. Zapraszamy już dzisiaj do udziału w tym wydarzeniu. Program rekolekcji znajduje się w naszej gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej parafii.
  4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30 – dla wszystkich, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla starszych, o godz. 20.00 dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
  5. W poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
  6. W niedzielę 21 lutego o godz. 12.00 odbędą się w naszej Katedrze obchody 40. rocznicy Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Parafian prosimy o wybór innej godziny Mszy Świętej, by umożliwić udział w tym wydarzeniu delegacjom rolników.
  7. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.
  8. Zachęcamy do nabycia zdrapki wielkopostnej. Codziennie pod zdrapką czekają zadania związane z postem, modlitwą i jałmużną. Jest to doskonała pomoc do dobrego przeżycia Wielkiego Postu zarówno dla dzieci, dla dorosłych, jak i dla całych rodzin. Zdrapkę można nabyć w kancelarii parafialnej.
  9. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony