Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11 lutego 2024

 1. Przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta dla chorych, połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, będzie odprawiona o godz. 15.00. Podczas tej Mszy Świętej będzie możliwość spowiedzi oraz przyjęcia namaszczenia chorych także w dolnym kościele.
 2. W poniedziałek, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół WSD.
 3. We wtorek (13 lutego) o godz. 17.30 różaniec fatimski, a po Mszy Świętej wieczornej katecheza wprowadzająca w dobre przeżycie Wielkiego Postu oraz spotkanie Koła Misyjnego.
 4. W środę zaczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00 i 20.00. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Kancelaria parafialna w Środę Popielcową będzie nieczynna. Składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na cele charytatywne jako jałmużna postna w parafii.
 5. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne [LINK], które poprowadzi ks. dr Paweł Koleśnikowicz. Potrwają do I niedzieli Wielkiego Postu włącznie. Zapraszamy do dobrego przeżycia tego wydarzenia. 
 6. W poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 15.00 w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek (16 lutego) po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.
 8. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa: po Mszy Świętej o godz. 7.00 i 9.00, o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla wszystkich, o godz. 20.00 dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich. W niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 9. W najbliższy piątek zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa. Nabożeństwo rozpocznie się na Placu Śreniawitów o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 10. W przyszłą niedzielę, jako trzecią miesiąca, składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w parafii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Młodzież z Oazy rozprowadza zdrapki wielkopostne, nabywając zdrapkę można wesprzeć działalność Oazy.
 12. Zapraszamy do obejrzenia sztuki teatralnej o życiu i przesłaniu Apostołki Intronizacji NSPJ Czcigodnej Sł. Bożej Rozalii Celak, pt. Idę Śladami Króla królów i Pana panujących, która odbędzie się w niedzielę 11 lutego o godz. 17:30 w Domu Diecezjalnym Tabor przy ul. Połonińskiej 25 w Sali Widowiskowej. Wstęp wolny.
Powrót na górę strony