Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Wniebowstąpienie Pańskie

02 czerwca 2019

 1. Świętujemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To także dzień 28. rocznicy konsekracji naszej Katedry i wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie. O godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe połączone z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic.
 2. Przez cały miesiąc po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa (z wyjątkiem środy i czwartku kiedy będzie przed Mszą Świętą).
 3. W związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje dziś zbiórkę do puszek dla poszkodowanych.
 4. W poniedziałek odbędzie się w naszej Katedrze IV Zjazd Szkół im. Jana Pawła II. O godz. 10.00 Msza Święta, a następnie spotkanie w Parku Papieskim. W poniedziałek 3 czerwca przypada także dla naszej parafii diecezjalny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i prywatna adoracja do godz.18.00. Wykorzystajmy tę okazję do modlitwy dziękczynienia za 28. rocznicę wizyty Jana Pawła II w naszej świątyni.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Komisji Charytatywnej.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.
 7. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej.
 9. W sobotę 8 czerwca o godz. 10.00 będą miały miejsce w naszej Katedrze święcenia kapłańskie. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń.
 10. W przyszłą niedzielę świętować będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego. Przygotowujemy się do tej uroczystości poprzez nowennę odprawianą podczas nabożeństw czerwcowych.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony