Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

X NIEDZIELA ZWYKŁA

06 czerwca 2021

 1. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o godz. 16.00. Dzisiaj po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych na miesiąc czerwiec.
 2. Przeżywamy tradycyjną oktawę Bożego Ciała. Do czwartku po Mszy Świętej wieczornej będziemy odmawiać Litanię do Serca Pana Jezusa, następnie wyjdziemy z procesją eucharystyczną przed świątynię.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego.
 4. W środę (9 czerwca) na Mszy Świętej o godz. 18.00 kandydaci do bierzmowania z klas VII otrzymają modlitewniki. Po Mszy Świętej odbędzie się katecheza dla kandydatów.
 5. W czwartek o godz. 18.00 Msza Święta na zakończenie oktawy Bożego Ciała, a po niej procesja eucharystyczna oraz ogólne błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.
 6. W piątek (11 czerwca) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przygotowujemy się do tej uroczystości poprzez nowennę. Jest to nasze parafialne święto patronalne połączone z możliwością zyskania odpustu zupełnego. Msze Święte
  o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Mszę Świętą o godz. 9.00 odprawi i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa ks. Mateusz Wielgosz, który jako diakon odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. O godz. 11.00 Msza Święta dla matek z małymi dziećmi połączona z ogólnym błogosławieństwem dzieci i zawierzeniem ich Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą odpustową. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna w dniu odpustu jest nieczynna.
 7. W sobotę (12 czerwca) przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. W przyszłą niedzielę (13 czerwca) przeżywać będziemy kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 18.00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.30 odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 18.45 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja różańcowa, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 9. Od poniedziałku do czwartku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony