Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 czerwca 2023

 1. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.00. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo o godz. 14.30, a o godz. 15.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby z okazji Dnia Świętości Małżeństw i Rodzin.
 2. W środę o godz. 19.00 w dolnym kościele wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych i młodzieży.
 4. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
 5. W piątek (23 czerwca) dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Chcemy podziękować Panu Bogu za włożony trud rodziców, nauczycieli i katechetów. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o godz. 8.00. Codziennie podczas porannych i wieczornych Mszy Świętych będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem podziękować Bogu za przeżyty rok szkolny i prosić o udane wakacje.
 6. W tym dniu także obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, a zmarłym upraszajmy wieczną nagrodę.
 7. W sobotę (24 czerwca) przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 8. Wspólnota Intronizacji NSPJ organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach 23-25 czerwca. Zapisy pod nr tel. 720 107 327 lub u przedstawicieli Wspólnoty. Koszt 300 zł bez wyżywienia.
 9. Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 9 lipca. Wyjazd autokarem z parkingu przy Katedrze o godz. 5:00. Koszt 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 10. W dniach 4-13 sierpnia wyruszy Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisu można dokonać poprzez formularz internetowy oraz osobiście w naszej Katedrze dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych w kancelarii.
 11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dziś ostatni przedwakacyjny numer naszej katedralnej gazetki, w której znajdziemy program tegorocznego Podkarpackiego Festiwalu Organowego. W okresie wakacyjnym gazetka Parafia Katedralna nie będzie wydawana. Ogłoszenia będą umieszczane w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.
 12. W lipcu i w sierpniu nieczynna będzie niedzielna kancelaria parafialna w domu katechetycznym. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od wtorku do soboty w godzinach pracy kancelarii.
Powrót na górę strony