Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

14 czerwca 2020

  1. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o godz. 16.00.
  2. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych: w świątyni mamy obowiązek zakryć usta oraz nos lub zachować bezpieczną odległość.
  3. Przeżywamy tradycyjną oktawę Bożego Ciała. Do czwartku po Mszy Świętej wieczornej po litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa procesja eucharystyczna przed świątynią.
  4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  5. W czwartek o godz. 18.00 Msza Święta na zakończenie oktawy Bożego Ciała, a po niej procesja eucharystyczna oraz ogólne błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.
  6. W piątek 19 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to nasze parafialne święto patronalne połączone z możliwością zyskania odpustu zupełnego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. O godz. 11.00 Msza Święta dla matek z małymi dziećmi połączona z ogólnym błogosławieństwem dzieci i zawierzeniem ich Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą odpustową. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna w dniu odpustu jest nieczynna.
  7. Dzisiaj, a także w przyszłe  niedziele czerwca dodatkowa Msza Święta o godz. 13.30 i uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci i ich rodzin. Spotkanie z dziećmi i ich rodzicami w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00. Spowiedź przed I Komunią w sobotę od godz. 9.30.
  8. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00.
  9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W dzisiejszej gazetce Parafia Katedralna zachęcamy do przeczytania wywiadu z ks. infułatem Stanisławem Macem z okazji 60. rocznicy święceń kapłańskich.
Powrót na górę strony