Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

13 czerwca 2021

 1. Dziś z racji 13. dnia miesiąca o godz. 19.00 Msza Święta i Nabożeństwo Fatimskie.
 2. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o godz. 16.00.
 3. Dzisiaj po Mszach Świętych prowadzona jest zbiórka do puszek na wsparcie remontu Domu Diecezjalnego KSM w Rzeszowie.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
 5. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu studentów Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.
 6. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 7. W sobotę (19 czerwca) w naszej Katedrze w godzinach od 9.30 do 12.30 będzie miał miejsce Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów Diecezji Rzeszowskiej. W czasie Mszy Świętej zostanie poświęcony obraz bł. ks. Władysława Findysza i zainstalowany w Katedrze wraz z relikwiami Błogosławionego Kapłana Męczennika z terenu naszej diecezji.
 8. W niedzielę (20 czerwca) będziemy obchodzić w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. W programie obchodów przewidziane są m.in.: o godz. 15.00 – Modlitewny Marsz Dla Życia i Rodziny z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie do Parku Papieskiego, następnie spotkanie w Parku Papieskim, a o godz. 17.00 Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin w Katedrze Rzeszowskiej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby. Zachęcamy do uczestnictwa.
 9. Także w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych chórzystów do grona Katedralnego Chóru Pueri Cantores Resovienses.
 10. Zachęcamy małżeństwa do wzięcia udziału w rekolekcjach wakacyjnych w terminie 6-22 sierpnia w Lipinkach k. Gorlic. Dla dzieci przewidziana jest opieką wychowawców. Szczegółowe informacje dostępne w gablotach i pod nr tel. 691 978 784.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony