Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XII Niedziela Zwykła

23 czerwca 2019

 1. Dzisiaj w Rzeszowie odbędzie się Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o godz. 13.00 w kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. O godz. 14.00 odbędzie się tam Eucharystia, a po jej zakończeniu zebrani wyruszą w radosnym, rodzinnym marszu dla życia i rodziny! Finałem Marszu będzie rodzinny festiwal w Parku Papieskim. O godz. 16.00 w naszej Katedrze nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W poniedziałek 24 czerwca przypada liturgiczna Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. To dzień imienin wielu solenizantek i solenizantów, także byłego Proboszcza Katedry ks. Jana Delekty. Msza Święta za jego duszę w dniu imienin będzie o godz. 18.00.
 3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 4. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację wynagradzającą Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza Święta na zakończenie oktawy Bożego Ciała, a po niej procesja eucharystyczna oraz indywidualne błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków z kwiatów i ziół. Dzieci otrzymają także pamiątkowe obrazki i słodycze.
 5. W piątek 28 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to nasze święto patronalne połączone z możliwością zyskania odpustu zupełnego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. O godz. 11.00 Msza Święta dla matek z małymi dziećmi połączona z błogosławieństwem dzieci, a o 18.00 uroczysta Msza Święta odpustowa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Także w piątek o godz. 20.00 Wspólnota dla Intronizacji NSPJ wystawia sztukę teatralną o życiu Sługi Bożej Rozalii Celakówny pt. Idę śladami Króla królów i Pana panów. Spektakl odbędzie w budynku Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Powstańców Warszawy.
 7. W sobotę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską tzw. Świętopietrze.
 8. Zapraszamy na Pielgrzymkę Rodziny „Radia Maryja” do Częstochowy, która odbędzie się w niedzielę 14 lipca. Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przy Katedrze. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 50 zł.
 9. Rada Osiedla Zalesie zaprasza mieszkańców Osiedla na spotkanie w sprawie dalszego kursowania autobusu linii 50. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 24 czerwca o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 24
 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. Dziś w kościołach naszej Ojczyzny podejmujemy intencje przebłagania Boga za popełnione w ostatnim czasie w Polsce świętokradztwa i bluźnierstwa. Po błogosławieństwie końcowym odśpiewamy wspólnie suplikacje Święty Boże…Z Oświadczeniem Przewodniczącego konferencji Episkopatu Polski w sprawie ataków nienawiści wobec katolików w Polsce można zapoznać się na stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski.
Powrót na górę strony