Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 czerwca 2022

 1. Przeżywamy Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 14.00 w kościele św. Jadwigi przy ul. Rejtana, następnie przemarsz do Parku Papieskiego, gdzie przewidziano ponad 15 stref rozrywki dla dzieci i rodzin.
 2. Serdecznie zapraszamy! Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na remont Domu Rekolekcyjnego dla młodzieży w Rzeszowie-Przybyszówce. Zebrano kwotę 2100 zł.
 3. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.00.
 4. Przeżywamy tradycyjną oktawę Bożego Ciała. Do czwartku po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie czerwcowym wyjdziemy z procesją eucharystyczną przed świątynię. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.
 5. We wtorek Wspólnota Matek zaprasza na spotkanie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00.
 6. W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (przeniesiona liturgicznie z 24 czerwca). O godz. 18.00 będzie Msza Święta na zakończenie oktawy Bożego Ciała, a po niej procesja eucharystyczna oraz błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.
 7. W tym dniu także obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, a zmarłym upraszajmy wieczną nagrodę.
 8. Od poniedziałku do czwartku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00. Nieprzerwanie modlimy się o pokój na Ukrainie.
 9. W piątek (24 czerwca) dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Chcemy podziękować Panu Bogu za włożony trud rodziców, nauczycieli i katechetów. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o godz. 8.00. Codziennie podczas porannych i wieczornych Mszy Świętych będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem podziękować Bogu za przeżyty rok szkolny i prosić o udane wakacje.
 10. Także w piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień odpustu w naszej Katedrze. Przygotowujemy się do tej uroczystości poprzez nowennę. Msze Święte będą o godz. 6.30, o 8.00 – na zakończenie roku szkolnego, 9.30, o 11.00 – dla matek z małymi dziećmi z błogosławieństwem dzieci i zawierzeniem ich Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, następnie o 16.00, a o godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą z procesją odpustową (zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia), której przewodniczył będzie bp Jan Ozga z Kamerunu, świętujący w tym roku 25. rocznicę sakry biskupiej. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. Składka przeznaczona będzie jako pomoc dla misji w Kamerunie. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna w tym dniu jest nieczynna.
 11. W sobotę (25 czerwca) przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 12. Młodzież z klas VI oraz wszystkich, którzy chcą rozpocząć dwuletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest do pobrania na naszej stronie internetowej oraz w kancelarii. Uzupełniony formularz prosimy dostarczyć do kancelarii parafialnej. Zgłoszenia przyjmujemy do końca sierpnia.
 13. W kancelarii parafialnej można zapisać się na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę 10 lipca. Koszt 100 zł. Wyjazd z parkingu przy Katedrze o 5.00 rano. Trwają także zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę 2 lipca (koszt 90 zł, zapisy do 24 czerwca pod nr tel. 795 785 500) i na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w sierpniu.
 14. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 15. Podczas wakacji nieczynna będzie niedzielna kancelaria parafialna w domu katechetycznym. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od wtorku do soboty w godzinach pracy kancelarii.
Powrót na górę strony