Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

21 czerwca 2020

  1. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o godz. 16.00.
  2. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych: w świątyni mamy obowiązek zakryć usta oraz nos lub zachować bezpieczną odległość.
  3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, a dla zmarłych upraszajmy Boże Miłosierdzie i nagrodę nieba.
  4. W środę 24 czerwca przypada liturgiczna Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. To dzień imienin wielu solenizantek i solenizantów, także byłego Proboszcza Katedry śp. ks. Jana Delekty. Msza Święta za jego duszę w dniu imienin będzie odprawiona o godz. 18.00. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  5. Dzisiaj, a także w przyszłą niedzielę czerwca dodatkowa Msza Święta o godz. 13.30 i uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci i ich rodzin. Spotkanie z dziećmi i ich rodzicami w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00. Spowiedź przed I Komunią w sobotę od godz. 9.30.
  6. W piątek 26 czerwca dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Chcemy podziękować Panu Bogu za trud rodziców, nauczycieli i katechetów. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej w piątek o godz. 8.00. Będzie transmitowana także internetowo na naszym profilu facebookowym. Codziennie podczas porannych i wieczornych Mszy Świętych będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem podziękować Bogu za przeżyty rok szkolny i prosić o udane wakacje.
  7. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00.
  8. Informujemy, że bierzmowanie w naszej Katedrze planowane jest na 3 października (sobota) o godz. 11.00.
  9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W dzisiejszej gazetce Parafia Katedralna znajdziemy informacje na temat Podkarpackiego Festiwalu Organowego, który w tym roku będzie miał nieco inną formę. W okresie wakacyjnym nasza gazetka Parafia Katedralna nie będzie wydawana. Ogłoszenia będą umieszczane w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.
Powrót na górę strony