Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20 czerwca 2021

 1. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o godz. 16.00.
 2. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na wsparcie remontu Domu Diecezjalnego KSM w Rzeszowie.
 3. Dzisiaj obchodzimy w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. W programie obchodów przewidziane są m.in.: o godz. 15.00 – Modlitewny Marsz Dla Życia i Rodziny z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie do Parku Papieskiego, następnie spotkanie w Parku Papieskim, a o godz. 17.00 Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin w naszej Katedrze pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby. Zachęcamy do uczestnictwa.
 4. Decyzją Biskupa Rzeszowskiego od dzisiejszej niedzieli nie obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św.
 5. W poniedziałek o godz. 19.00 prosimy o pomoc w przeniesieniu dekoracji świątecznych z magazynu do domu katechetycznego na czas remontu.
 6. Wspólnota matek zaprasza na spotkanie we wtorek, początek o godz. 18.00 w Sali papieskiej, później Msza Święta i adoracja.
 7. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Komisji Charytatywnej.
 8. W tym tygodniu odbędą się spotkania weryfikujące dla kandydatów do bierzmowania z klas VII na podstawie zgłoszeń i aktywności na grupie na Facebooku. We wtorek klasy a, b i c ze SP nr 23, w środę klasy d, e i f oraz kandydaci z innych szkół. Obecność kandydatów na Mszy Świętej i katechezie po jej zakończeniu jest obowiązkowa. Należy przynieść indeksy, książeczki, zeszyty z uzupełnionymi katechezami oraz zaległe dokumenty.
 9. W środę (23 czerwca) obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, a dla zmarłych upraszajmy radość wieczną.
 10. W czwartek (24 czerwca) przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. To dzień imienin wielu solenizantek i solenizantów, także byłego Proboszcza Katedry śp. ks. Jana Delekty. Msza Święta za jego duszę w dniu imienin będzie odprawiona o godz. 18.00.
 11. W piątek (25 czerwca) dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Chcemy podziękować Panu Bogu za trud rodziców, nauczycieli i katechetów. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej będzie w piątek o godz. 8.00. Codziennie podczas porannych i wieczornych Mszy Świętych będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem podziękować Bogu za przeżyty rok szkolny i prosić o udane wakacje.
 12. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 13. Zachęcamy małżeństwa do wzięcia udziału w rekolekcjach wakacyjnych w terminie 6-22 sierpnia w Lipinkach k. Gorlic. Dla dzieci przewidziana jest opieka wychowawców. Szczegółowe informacje dostępne w gablotach i pod nr tel. 691 978 784.
 14. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dziś ostatni przedwakacyjny numer naszej katedralnej gazetki. W okresie wakacyjnym gazetka Parafia Katedralna nie będzie wydawana. Ogłoszenia będą umieszczane w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.
 15. Podczas wakacji nieczynna będzie niedzielna kancelaria parafialna w domu katechetycznym. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od wtorku do soboty w godzinach pracy kancelarii.

Zachęcamy do pielgrzymowania z Rodziną Radia Maryja na Jasną Górę w drugą niedzielę lipca.

 

PIELGRZYMKA DWUDNIOWA

KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA przy parafii pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie organizuje dwudniowy wyjazd na pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę.

Wyjazd: 10 lipca 2021 (sobota) godz. 7:00 z parkingu przy kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie.

Powrót: 11 lipca 2021 (niedziela) w godzinach wieczornych.

Koszt: 180 zł (Przejazd wygodnym autokarem, ubezpieczenie, nocleg w pokojach 2 osobowych, wyżywienie we własnym zakresie).
Zapisy do 23 czerwca: Kontakt: Maria 608 205 087; 17 86 34 087

 

 

PIELGRZYMKA JEDNODNIOWA

KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA przy parafii pw. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie organizuje jednodniowy wyjazd na pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę.
Wyjazd: 11 lipca 2021 (niedziela) godz. 4:00 z parkingu przy kościele Św. Michała Archanioła.
Koszt : 70 zł

Tel. 720 323 114 - Józef

 

Powrót na górę strony