Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27 czerwca 2021

 1. Do końca czerwca zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedzielę o godz. 16.00.
 2. W poniedziałek i wtorek (28 i 29 czerwca) w Rzeszowie odbywać będą się Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej. Mszę Świętą w poniedziałek o godz. 8.00 na rozpoczęcie Mistrzostw odprawi w naszej Katedrze bp Jan Wątroba, a we wtorek również o godz. 8.00 bp Edward Białogłowski, dlatego Msza Święta dla Parafian we wtorek będzie o godz. 9.30.
 3. We wtorek (29 czerwca) obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Od kilku lat ten dzień to Święto Papieskie. Z tej okazji Mszę Świętą w intencji Papieża w naszej Katedrze odprawi o godz. 18.00 bp Jan Wątroba. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską, tzw. świętopietrze.
 4. Nadchodzący tydzień to imieniny wielu solenizantek i solenizantów, także księży wikariuszy naszej Katedry. Życzymy ks. Pawłowi Matuszewskiemu i ks. Pawłowi Wójcikowi Bożego błogosławieństwa i obfitych łask w kapłańskiej posłudze. Wszystkim Solenizantom życzymy opieki Świętych Patronów.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy także chorych z posługą sakramentalną.
 7. W sobotę o godz. 17.00 różaniec oraz wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty.
 8. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 9. W poniedziałek oraz od środy do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. Podczas wakacji nieczynna jest niedzielna kancelaria parafialna w domu katechetycznym. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od wtorku do soboty w godzinach pracy kancelarii.
 12. Dzisiejszej niedzieli gościmy w naszej Parafii Ojca Profesora Andrzeja Derdziuka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ojciec Profesor wygłosi do nas kazania przybliżające nam postać Jacka Krawczyka, kandydata na ołtarze. 
 13. Dziś także po Mszach świętych prowadzona jest zbiórka do puszek Caritas na pomoc poszkodowanym w pożarze w Nowej Białej. Wszystkich poszkodowanych w tej tragedii otaczamy także naszą modlitwą.
Powrót na górę strony