Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

07 lipca 2024

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
  2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę 14 lipca. Wyjazd autokarem z parkingu przy Katedrze o godz. 5.00. Koszt 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  3. W kancelarii parafialnej lub poprzez formularz internetowy można zapisać się także na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia do grupy św. Kazimierza. Zapisy do 14 lipca.
  4. Wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Resovienses i pojechać jeszcze na tych wakacjach na obóz szkoleniowy zapraszamy w najbliższy wtorek na godz. 19.00 na spotkanie w Sali Papieskiej.
  5. W czwartek Mszę Świętą o godz. 18.00 odprawi neoprezbiter o. Artur Pruś jezuita, nasz były parafianin. Na jej zakończenie udzieli indywidualnego błogosławieństwa.
  6. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
  7. W sobotę (13 lipca) zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 18.00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.40 zostaną wyczytane prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja różańcowa, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  8. W przyszłą niedzielę o godzinie 20.00 w naszej Katedrze odbędzie się koncert organowy w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Wystąpi słynny węgierski organista Zsolt Máté Mészáros. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wstęp na ten koncert, jak i na wszystkie pozostałe, jest bezpłatny.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. Wszystkim przeżywającym wakacje i urlopy życzymy udanego, bezpiecznego i radosnego wypoczynku, a pracującym dużo siły i opieki św. Józefa.
Powrót na górę strony