Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XIX Niedziela Zwykła

11 sierpnia 2019

  1. We wtorek, 13 sierpnia, przeżywać będziemy uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci Fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  2. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  3. W czwartek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek  Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie ziół, owoców i kwiatów. Przynieśmy je do świątyni, by podziękować Panu Bogu za dar urodzaju i piękno przyrody.
  4. W piątek, z racji III piątku miesiąca, zapraszamy na godz. 17.30 do dolnego kościoła na  nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.
  5. Za tydzień w naszej Katedrze o godz. 20.00 ostatni już koncert w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Wystąpi: Martin Bernreuther – organy oraz Chór i Orkiestra NicolausWstęp wolny. Zapraszamy!     
  6. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony