Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09 sierpnia 2020

  1. W czwartek, 13 sierpnia, przeżywać będziemy uroczyste Nabożeństwo FatimskieOd godz. 18.00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa z figurą Matki Bożej, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
  2. W sobotę, 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie ziół, owoców i kwiatów. Przynieśmy je do świątyni, by podziękować Panu Bogu za dar urodzaju
    i piękno przyrody.
  3. W niedzielę 16 sierpnia na godz. 20.00 serdecznie zapraszamy do naszej Katedry na jedyny w tym roku koncert w miejsce Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Koncert ten będzie dedykowany setnej rocznicy urodzin Św. Papieża Jana Pawła II. W programie tego uroczystego koncertu zabrzmi muzyka organowa w wykonaniu Marka Stefańskiego, muzyka góralska w interpretacji Kapeli Góralskiej z Krościenka n. Dunajcem oraz fragmenty 'Filozofii po góralsku' księdza Józefa Tischnera w znakomitej interpretacji legendarnego aktora Jerzego Treli. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
  4. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00.
  5. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
  6. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony