Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

08 sierpnia 2021

1. Dzisiaj o godzinie 20.00 w naszej Katedrze odbędzie się kolejny z tegorocznych koncertów Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Wystąpi niemiecki wirtuoz organów Björn O. Wiede. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

2. Wraz z Komisją Charytatywną dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary w kwocie 10 970 zł i 6 Euro dla poszkodowanych w powodziach i nawałnicach.

3. Trwa 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej kończącej pielgrzymkę na Jasnej Górze 13 sierpnia o godz. 11.30.

4. W piątek (13 sierpnia) przeżywać będziemy kolejne uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 18.00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa z figurą Matki Bożej, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę (15 sierpnia) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie ziół, owoców i kwiatów. Przynieśmy je do świątyni, by podziękować Panu Bogu za dar urodzaju i piękno przyrody. W parafii Zalesie Uroczystość Odpustowa.

6. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.

7. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

8. W związku ze zmianami personalnymi w placówkach duszpasterskich naszej diecezji, decyzją Księdza Biskupa ks. Marcin Pater został mianowany wikariuszem parafii św. Wawrzyńca i Matki Bożej Niepokalanej w Trzcianie k. Rzeszowa. Serdecznie dziękujemy Mu za dotychczasową 3-letnią posługę w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nowej parafii i dalszym życiu kapłańskim.

 

Powrót na górę strony