Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

11 lipca 2021

  1. Dzisiaj o godz. 20.00 w naszej Katedrze odbędzie się pierwszy z tegorocznych koncertów Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Wystąpi hiszpański wirtuoz organów Jesus Sampedro. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wstęp na ten koncert, jak i na wszystkie pozostałe, jest bezpłatny.
  2. Także dzisiaj po Mszach Świętych Fundacja Życie i Rodzina zbierać będzie podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”.
  3. We wtorek (13 lipca) przeżywać będziemy kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 18.00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej wyjdziemy z procesją i modlitwą różańcową na zewnątrz świątyni. Następnie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
  4. W piątek (16 lipca) o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przypada także wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. To święto Zakonu Karmelitańskiego, Rodziny Szkaplerznej i tych, którzy noszą szkaplerz. Po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.
  5. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
  6. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony