Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 lipca 2021

1. We wtorek (20 lipca) przypada 8. rocznica ingresu bpa Jana Wątroby do Katedry Rzeszowskiej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Rzeszowskim i całej naszej diecezji.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. MIVA Polska zaprasza wszystkich kierowców do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów i kierowców oraz zbiórka datków na środki transportu dla misjonarzy.

3. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu 
w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.

4. W niedzielę 25 lipca 2021 r. będziemy po raz pierwszy obchodzić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten ustanowił papież Franciszek na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa. W niedzielę (25 lipca) zapraszamy Babcie, Dziadków i Osoby Starsze do naszej Katedry na godz. 14.30 na wykład: Wartość międzypokoleniowego braterstwa i przyjaźni. O godz. 15.00 w intencji Seniorów zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby.

5. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki apeluje, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych.

6. Dzisiaj kończy posługę w Katedrze nasz dzisiejszy kaznodzieja – ks. Marek Drupka. Dziękujemy za jego pracę oraz życzmy Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze kapłańskiej.

7. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

Powrót na górę strony