Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 lipca 2019

  1. Dzisiaj kończy się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. MIVA Polska zaprasza wszystkich kierowców do udziału w akcji „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców oraz zbiórka datków na środki transportu dla misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę i otrzymać plakietkę św. Krzysztofa.
  2. Zapraszamy wszystkich pieszych pielgrzymów na Jasną Górę z Grupy św. Kazimierza dzisiaj na Mszę Świętą o godz. 15.00, a po niej na spotkanie w Sali Papieskiej. W niedzielę, 4 sierpnia, wyruszy 42. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 6:30 przed kościołem farnym.
  3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  4. W czwartek rozpoczynamy sierpień. To miesiąc narodowych rocznic i świąt maryjnych. Zachęcamy do postawy trzeźwości i abstynencji od alkoholu z motywów religijnych i patriotycznych. W tym dniu od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i  pierwsza sobota miesiąca.
  6. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu od godz. 17.00. i Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy także chorych z posługą sakramentalną.
  7. W sobotę o godz. 17.00 wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty.
  8. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o godz. 20.00 w naszej Katedrze odbędzie się kolejny koncert w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Na organach zagra Andreas Cavelius. Wstęp wolny. Zapraszamy!
  9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony